Často kladené otázky

Zde naleznete odpovědi na nejčastěji kladené otázky týkající se značky Zewa:

Co znamená "Zewa"?

“Zewa” je zkratka z “Zellstofffabrik Waldhof” (výrobna celulózy Waldhof), což byl náš první závod v Německu, kde jsme začali v 60. letech 20. století vyrábět vysoce kvalitní hygienický papír. Dnes je Zewa přední značkou mezi výrobci toaletního papíru, papírových utěrek, kapesníčků a kosmetických ubrousků na celém evropském trhu.

Co označuje zkratka SCA v názvu mateřské společnosti Zewa?

SCA je zkratka názvu “Svenska Cellulosa Aktiebolaget”, což je mezinárodní výrobce hygienického papíru a obalů. Tato společnost má hlavní sídlo ve Stockholmu ve Švédsku. SCA zaměstnává přibližně 52 000 lidí v 50 zemích. Více informací o SCA naleznete na stránkách sca.com (tyto webové stránky jsou v angličtině).

Kde mohu koupit výrobky Zewa?

Náš široký sortiment výrobků Zewa obvykle naleznete v místním supermarketu, hypermarketu nebo drogerii. Pokud ne, kontaktujte nás, prosím, a my vás budeme informovat, kde ve vašem okolí jsou výrobky Zewa k dostání.

 

Z jakých barev a vůní toaletního papíru Zewa si mohu vybrat?

Z mnoha! Toaletní papír Zewa se vyrábí v celé řadě různých variant, takže si každý může nalézt svůj oblíbený. Klidně si můžete projít sekci našich produktů hned teď a vybrat si ten svůj.

Proč mám na výběr mezi dvouvrstvým, třívrstvým a čtyřvrstvým papírem?

Všechny papírové výrobky Zewa představují určitou kombinaci jemnosti a pevnosti. Ale samozřejmě čím více vrstev papír má, tím je příjemnější k pokožce a tím je také rolička objemnější. Různý počet vrstev vám dává možnost rozhodnout se, zda dáte přednost nízkonákladovému papíru pro každodenní použití nebo exkluzivnímu papíru, který vám poskytne maximální jemnost a pevnost, abyste mohli hýčkat sami sebe i své nejbližší. Tím pádem vždy existuje dokonalý papír Zewa pro jakékoli nároky.

Mám citlivou pokožku a/nebo trpím alergiemi. Mohu používat výrobky Zewa?

Můžete používat všechny výrobky Zewa bez jakýchkoli komplikací. Navíc ve většině případů neexistuje souvislost mezi hygienickým papírem a kontaktními alergiemi.
Pokud se u vás objevují příznaky, jako je přechodné zčervenání pokožky, vyrážky a podobné kožní projevy, svědění, přílišné podráždění kůže a občasné otoky, doporučujeme vám používat toaletní papír a kapesníky bez vůní a barev, neboť tyto výrobky jsou k citlivé pokožce nejvhodnější.

Jsou parfemované a barvené výrobky Zewa také jemné k pokožce?

Ano! Naše vůně, barvy a balzámy mají za úkol dodat našim výrobkům příjemnou vůni, vzhled a pocit na dotek, abychom tak přispěli k vaší pohodě a zaručili vaší pokožce příjemný pocit. Veškeré přidávané ingredience se vybírají na základě pečlivého posouzení a s vyloučením veškerých kritických nebo kontroverzních látek, jako jsou parfémové alergeny.

Jaké jsou výhody papírových kapesníků Zewa v porovnání s klasickými látkovými kapesníky?

Při čištění nosu se současně zbavujete miliónů bakterií způsobujících různá onemocnění, jež se zachycují v kapesníku. Vzhledem k tomu, že papírový kapesník Zewa je vždy čerstvý, neboť je určen pouze k jednomu použití a k okamžitému vyhození, jsou tyto bakterie navždy pryč.
Pokud používáte látkový kapesník – a zejména pokud jej používáte opakovaně nebo jej dokonce půjčujete dalším členům rodiny – bakterie se k vám vracejí a způsobují vám další infekce nebo zpomalují vaše uzdravování, pokud se léčíte s nachlazením či chřipkou.

Jaké jsou výhody papírových kuchyňských utěrek Zewa v porovnání s klasickými látkovými utěrkami?

Pokud jde o kuchyňské utěrky, papír je mnohem hygieničtější než textilní materiál (totéž mimochodem platí i pro kapesníky). Když používáte papírové utěrky Zewa, tak nečistoty a bakterie vyhazujete spolu s nimi, nezůstávají v textilní utěrce, kde mohou přežívat dlouhou dobu. Papírové utěrky můžete rovněž použít k odstranění přebytečného tuku z pokrmů, což s látkovou utěrkou neprovedete. Papírové utěrky však nemůžeme doporučit pro manipulaci s horkými hrnci nebo pánvemi - pro tento účel byste měli zůstat u látkových kuchyňských utěrek nebo ještě lépe u chňapek.

Proč je hygiena pro mě a mé blízké tak důležitá?

Protože je to klíč k vaší pohodě a zdravému životnímu stylu! Hygiena znamená zbavit se co možná nejvíce bacilů a bakterií způsobujících nemoci. Pokud se s nimi vy ani vaše rodina už nedostanete do kontaktu, budete zdravější. A výrobky Zewa, které se ihned po použití vyhazují, vám pomáhají vytvořit si kolem sebe čisté a bezpečné prostředí pro všechny.

Mohou vlhčený toaletní papír používat i děti?

Ano, mohou - a měly by. Vlhčený toaletní papír usnadňuje dětem od 3 let věku "všechno dobře zvládnout" a naučit se, jak funguje čistota a hygiena v životním stylu. Náš speciální vlhčený toaletní papír pro děti naleznete zde.

Mohu vlhčený toaletní papír splachovat běžným způsobem?

Ano, jeden kus vlhčeného toaletního papíru se po vhození do toalety spláchne stejně snadno jako běžný toaletní papír. Používejte na každé spláchnutí vždy jen jeden kus.

Co dělá Zewa pro ochranu životního prostředí?

Jako přední výrobce papíru, jsme si vědomi významné role, kterou sehráváme ve vztahu k našemu životnímu prostředí. A právě proto společnosti SCA i Zewa zavedly rozsáhlý program a podnikají řadu činností zaměřených na ochranu přírody a kladou velký důraz na udržitelný rozvoj.

Pokud chcete získat více informací, můžete si přečíst o našich cílech v oblasti ekologie nebo si můžete přečíst naši zprávu o udržitelném rozvoji na stránkách sca.com (tyto webové stránky jsou v angličtině).

Kdo mi odpoví na otázky, které zde nejsou uvedeny?

My! Jednoduše nás kontaktujte a my se vám co nejdříve ozveme zpět.